Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wystawa ''Dziewczyny na warsztat'' w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wystawa ''Dziewczyny na warsztat'' w Instytucie Dizajnu w Kielcach

  • 11 października 2019
  • Galeria Główna Instytutu Dizajnu.
  • 18:00

Wystawa "Dziewczyny na warsztat" odbędzie się 11 października  o godz. 18 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu.

Ekspozycja jest wynikiem analizy aktualnego charakteru pracy polskich projektantek. Okazją do bilansu przemian na rynku projektowym było 30-lecie zmian ustrojowych, jakie zaszły w Polsce po '89 roku. Głównym założeniem ekspozycji jest przedstawienie pierwszego pokolenia Polek, któremu udało się - na taką skalę - rozwinąć prywatną działalność projektową. Wystawa ma za zadanie zilustrować obecną sytuację projektantek, pokolenia 30-latek, pracujących w kapitalistycznym systemie.

Punktem wyjścia do ekspozycji był  warsztat pracy współczesnych projektantek, rozumiany zarówno jako miejsce - studio projektowe, pracownia, w której powstają ich projekty, jak i umiejętności rzemieślnicze, które wykorzystują w swojej pracy, a także narzędzia, którymi posługują się na co dzień. Wymienione powyżej składowe wpływają na kształt ich  projektów. Tak szeroko rozumiany warsztat stanowi dla nich bazę, pełni kluczową rolę i świadczy o jakości wytwarzanych produktów.

Ze względu na specyfikę pokazywanych przedmiotów - charakteryzujących różne warsztaty pracy - ekspozycja podzielona została na cztery działy tematyczne odpowiadające różnym dyscyplinom projektowania: ceramika i szkło, meble i akcesoria, grafika oraz tkanina i ubiór.

ZOSTAW KOMENTARZ