online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wystawa „Byliśmy jeszcze dziećmi... Dzieci Kielecczyzny w latach II wojny światowej”
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wystawa „Byliśmy jeszcze dziećmi... Dzieci Kielecczyzny w latach II wojny światowej”

  • 1 września 2017
  • Dworek Laszczyków
  • ul. Jana Pawła II 6, Kielce
  • 16.00

O realiach II wojny światowej widzianej oczami dziecka opowie Muzeum Wsi Kieleckiej. W ten piątek o godzinie 16 otwarta zostanie wystawa prezentująca relacje najmłodszych świadków wojennej tragedii. Dziecięce relacje, rysunki wykonane niewprawną ręką czy wypracowania szkolne stworzą obraz dramatycznych czasów z nieco innej perspektywy. Wystawa opowiada także o sieroctwie, głodzie, strachu, cierpieniu na zsyłkach oraz odwadze harcerzy i nieletnich partyzantów.

- Chcemy młode pokolenie zderzyć z okropnością wojny. Współczesne dzieci mają inne wyobrażenia. Często młodsi postrzegają wojnę przez pryzmat jakiejś gry komputerowej, w której otrzymanie serii z karabinu maszynowego kończy się tym, że nie awansujemy do kolejnego poziomu. Dzieciom dorastającym w czasach II wojny światowej lufa kojarzyła się z czymś okrutnym, śmiercią, strachem. Ta wystawa nie będzie ładna, będzie trudna i refleksyjna - mówi autorka ekspozycji Ewa Kołomańska.

Wystawa pt. „Byliśmy jeszcze dziećmi... Dzieci Kielecczyzny w latach II wojny światowej” będzie dostępna do 23 października.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna