ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wystawa „Byliśmy jeszcze dziećmi... Dzieci Kielecczyzny w latach II wojny światowej”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wystawa „Byliśmy jeszcze dziećmi... Dzieci Kielecczyzny w latach II wojny światowej”

  • 1 września 2017
  • Dworek Laszczyków
  • ul. Jana Pawła II 6, Kielce
  • 16.00

O realiach II wojny światowej widzianej oczami dziecka opowie Muzeum Wsi Kieleckiej. W ten piątek o godzinie 16 otwarta zostanie wystawa prezentująca relacje najmłodszych świadków wojennej tragedii. Dziecięce relacje, rysunki wykonane niewprawną ręką czy wypracowania szkolne stworzą obraz dramatycznych czasów z nieco innej perspektywy. Wystawa opowiada także o sieroctwie, głodzie, strachu, cierpieniu na zsyłkach oraz odwadze harcerzy i nieletnich partyzantów.

- Chcemy młode pokolenie zderzyć z okropnością wojny. Współczesne dzieci mają inne wyobrażenia. Często młodsi postrzegają wojnę przez pryzmat jakiejś gry komputerowej, w której otrzymanie serii z karabinu maszynowego kończy się tym, że nie awansujemy do kolejnego poziomu. Dzieciom dorastającym w czasach II wojny światowej lufa kojarzyła się z czymś okrutnym, śmiercią, strachem. Ta wystawa nie będzie ładna, będzie trudna i refleksyjna - mówi autorka ekspozycji Ewa Kołomańska.

Wystawa pt. „Byliśmy jeszcze dziećmi... Dzieci Kielecczyzny w latach II wojny światowej” będzie dostępna do 23 października.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna