Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wykus 2017

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wykus 2017

  • 16 czerwca 2017
  • Starachowice/g. Wykus/Wąchock
  • 0 zł

W Starachowicach, Wąchocku i na wzniesieniu Wykus odbędą się coroczne uroczystości upamiętniające bohaterskie walki żołnierzy zgrupowań partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” - „Nurt”.

Uroczystości rozpoczną się 16 czerwca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. O godzinie 16 spotkanie rozpocznie panel historyczny dotyczący historii Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” - „Nurt” w 60. rocznicę jego powstania.

17 czerwca o godzinie 11 z okolic zalewu Lubianka w Starachowicach w kierunku wzgórza Wykus wyruszy II Marszobieg „Wykus ‘43”. Po 14 rozpoczną się obchody rocznicowe. Wydarzenie zakończy ognisko harcerskie o godzinie 18.

W niedzielę 18 czerwca o godzinie 9.30 organizatorzy zapraszają do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku na prelekcję doktora Marka Jedynaka z kieleckiego biura Instytutu Pamięci Narodowej, który opowie od działalności Cezarego Chlebowskiego, autora książki „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”. Nastepnie zaplanowano Mszę świętą, defiladę i bieg dla dzieci i młodzieży.

Szczegóły na plakacie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna