Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wykład jubileuszowy i koncert

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wykład jubileuszowy i koncert

  • 28 października 2018
  • Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
  • 12.00, 18.00

Historii i najważniejszym wydarzeniom Pałacyku Henryka Sienkiewicza będzie poświęcony wykład, który odbędzie się z okazji 60-lecia tej instytucji w najbliższą niedzielę w oblęgoreckim muzeum. Wieczorem przed publicznością wystąpi Kuba Blokesz.

Odnowiony budynek, nowe, cenne zbiory, nowoczesne rozwiązania multimedialne oraz piękny park pokazują, jaką pracę wykonali ludzie związani z tym miejscem, aby stało się ono jedną z głównych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. O historii oblęgoreckiego muzeum oraz najważniejszych wydarzeniach w jego dotychczasowej działalności będzie można usłyszeć podczas kolejnego spotkania z cyklu "Niedziela w Muzeum", które rozpocznie się w samo południe w Pałacyku.

Tego samego dnia o godzinie 18 przed publicznością wystąpi wokalista, gitarzysta, basista, interpretator piosenki oraz autor tekstów i kompozytor Kuba Blokesz. Program recitalu obejmie przekrojowy repertuar z całej kariery Jacka Kaczmarskiego: od “Encore, jeszcze raz” (1977) do “Lotu Ikara” (2000). Pojawią się także piosenki Kaczmarskiego z albumu SARMATIA, czyli bezpośrednio nawiązującego do Trylogii Sienkiewicza.

Pieśni te odnoszą się do dzieł malarskich, pamiętnych wydarzeń historycznych, ale i do zmagań zwykłych, prostych ludzi z trudami codzienności. Posługując się niebanalnymi, ale wiernymi oryginałowi interpretacjami tekstu i kompozycji, Kuba Blokesz, ustami wielkiego poety, opowie o naszych osobistych próbach zrozumienia wolności.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna