Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wykład i koncert w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wykład i koncert w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

  • 11 listopada 2018
  • Instytut Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach
  • 15.00

"Żydzi a Niepodległa" to tytuł wykładu, którego będzie można posłuchać 11 listopada w  Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7 w Kielcach. Spotkanie poprowadzi polska historyczka, specjalizująca się w badaniach nad nowoczesnymi dziejami Żydów polskich i stosunkami polsko-żydowskimi w XIX i XX wieku, dr hab. Jolanta Maria Żyndul.

Dr hab. Jolanta Maria Żyndul jest kierownikiem Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład, który wygłosi, rozpocznie się o godzinie 15. Spotkanie z historykiem poprzedzi koncert "Przestrzeń" w wykonaniu Grzegorza Rogali.

Grzegorz Rogala jest absolwentem Jazz Instytut Berlin i stypendystą Berklee College of Music. To puzonista, aranżer, improwizator, kompozytor i poszukiwacz nowych dróg w muzyce. W czasie koncertu, poza standardami jazzowymi, będzie można usłyszeć tradycyjne melodie z Polski i świata, jazzowe interpretacje muzyki dawnej oraz własne kompozycje autora projektu. Grzegorz Rogala posługuje się rzadko spotykaną techniką multiphonic (gra i śpiewa jednocześnie), oraz looperem, dzięki któremu tworzy muzyczne tła dla swoich improwizacji lub aranżacje na kilka puzonów.

Organizatorem koncertu i wykładu jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ