Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda"

  • 14 lutego 2019
  • Duża Scena KCK
  • 19.00
  • 59 zł, 79 zł

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda". Odbędzie się on w czwartek, 14 lutego o godzinie 19 na Dużej Scenie KCK.

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia się w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii “Church of Sound”.

Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt “Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Światowa edycja albumu “Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w 2018 roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

Bilety w cenie 79 i 59 złotych do nabycia w kasie KCK oraz na kck.bilety24.pl

ZOSTAW KOMENTARZ