Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wikingowie i Słowianie w Bobrzy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wikingowie i Słowianie w Bobrzy

  • 15 września 2018

Obozowiska, kramy, namiot wiedzy, tor łuczniczy, średniowieczna kuchnia i warsztaty rzemiosła historycznego to atrakcje, które czekają na uczestników XV Pikniku Historycznego. Ta niezwykła impreza odbędzie się w dniach od 15 do 16 września w Zakładzie Wielkopiecowym w Bobrzy.

 

Celem XV Pikniku Historycznego będzie ukazanie kultury Słowian i Wikingów. Impreza rozpocznie się w sobotę, 15 września, o godzinie 12 eliminacjami do turnieju o miecz Jarla Zbigniewa oraz do turnieju łuczniczego. Po wyborze uczestników do tych wydarzeń odbędzie się drużynowy turniej Kubba. Na godzinę 16 zaplanowany został koncert muzyki dawnej Fleurdelis. Po nim uczestnicy zobaczą inscenizację obrzędu zaplecin oraz wielką bitwę na polach bobrzańskich.

Drugi dzień imprezy zapowiada się równie interesująco. O godzinie 11 odbędzie się finał turnieju łuczniczego, a po nim turniej na najlepszego Sago-Bajarza oraz drużynowy turniej sprawnościowy. Tak, jak poprzedniego dnia, w programie znalazł się również koncert muzyki dawnej Fleurdelis. O godzinie 15.30 uczestnicy poznają zwycięzców o miecz Jarla Zbigniewa. Zakończenie imprezy przewidziano na godzinę 16.30.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia pikniku od godziny 11 będzie otwarta dla zwiedzających wioska historyczna. Uczestnicy zobaczą, jak wyglądały średniowieczne obozowiska, będą mogli spróbować średniowiecznej kuchni oraz wziąć udział w warsztatach rzemiosła historycznego. Wstęp na piknik jest darmowy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 4 Pułku Piechoty Legionów przy współpracy z Klubem Historycznym Hird. Zadanie wspiera wójt gminy Miedziana Góra.

 

ZOSTAW KOMENTARZ