Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wernisaż: Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wernisaż: Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana

  • 22 września 2017
  • Instytut Dizajnu
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 18.00

Zbiór interesujących ilustracji sporządzonych dla różnych czasopism pokaże Instytut Dizajnu. W ten piątek 22 września w galerii głównej odbędzie się wernisaż ekspozycji pt. „Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana”. Zobaczymy na niej prace 39 artystów, które stały się elementem publikacji w prasie.

W dzisiejszych czasach przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że częścią artykułów w dziennikach czy miesięcznikach są zdjęcia. Jednak zdolny artysta jest w stanie stworzyć ilustrację, która podkreśli wartość tekstu czy omawianą problematykę. Ponadto, symboliczny rysunek jest w stanie zastąpić drastyczne zdjęcie. Na wystawie w Instytucie Dizajnu zobaczymy prace w wykonaniu czołowych polskich ilustratorów przygotowywane na potrzeby artykułów prasowych.

- To wyjątkowe ilustracje, ponieważ towarzyszą trudnym tematom społecznym, kulturowym. Pierwszy raz będą one razem pokazywane. Wydaje nam się, że to nowość – mówi jedna z kuratorek wystawy Urszula Dudek.

Wystawa ma skłonić do refleksji nad materiałami graficznymi, jakie trafiają na łamy popularnych czasopism czy do internetu. - Zastanawiamy się, czy w dzisiejszych czasach, gdy przeprowadza się wręcz bombardowanie obrazami, jest jeszcze coś, co jest w stanie nas zaskoczyć, pobudzić – mówi Dominika Janicka, druga kuratorka wystawy „Uwikłani w tekst...”.

- Faktycznie polska ilustracja przeżywa dziś swój renesans. Nareszcie fotografie z banków zdjęć są zastępowane autorskimi ilustracjami, co przekłada się na większe zamówienia, ale też powiększanie grupy artystów. Staje się to coraz bardziej popularne i potrzebne – zauważa Dawid Ryski, ilustrator pochodzący ze Starachowic.

Wernisaż wystawy „Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana” odbędzie się w ten piątek 22 września o godzinie 18. Ekspozycja pozostanie w galerii ID do 12 listopada.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna