Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»WERNISAŻ: „Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

WERNISAŻ: „Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci”

  • 1 grudnia 2017
  • Instytut Dizajnu
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 18.00

Umiejętności inżyniera i wyczucie smaku artysty – tak w skrócie możemy scharakteryzować nową wystawę w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Na ekspozycji zobaczymy prace Oskara Zięty wykonane w innowacyjnej technologii FiDU. Z jej pomocą wykonuje się na przykład metalowe meble, przypominające wyglądem nadmuchiwane zabawki. To jakie wrażenie sprawiają tego typu obiekty przekonamy się podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się w ten piątek 1 grudnia o godzinie 18.

Autorzy wystawy pod hasłem „Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci” chcą ukazać jej głównego bohatera jako innowatora oraz projektanta produktów i marek. - Oskar Zięta prowokuje nas do zadawania pytań o technologie, materiały, o to, co tworzy się na przecięciu sztuki, technologii i biznesu. To wszystko znajdziemy na tej wystawie w Kielcach. Prezentujemy kilkadziesiąt obiektów i jednocześnie wyjaśniamy tajniki technologii FiDU. Zachęcamy do tego, aby obiektów dotykać. Wystawa jest zmysłowa ale też zaskakująca w formach i trochę bawi się odbiorcą - mówi Anna Śliwa, kuratorka ekspozycji.

W tę sobotę o godzinie 11 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie z udziałem Oskara Zięty. Kolekcja nietypowych mebli będzie dostępna w galerii Instytutu Dizajnu do 11 lutego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna