Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Warsztaty z Anią Berą - organizer

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Warsztaty z Anią Berą - organizer

  • 22 listopada 2019
  • Instytut Dizajnu w Kielcach
  • 21 i 22 listopada
  • 5 zł

21 i 22 listopada w Intytucie Dizajnu w godzinach 17:30 - 20:00 odbędą się warsztaty  towarzyszące wystawie „Dziewczyny na warsztat”, które poprowadzi Anna Bera.

Podczas dwóch warsztatowych wykonamy projekt, poznamy różne techniki łączenia sklejki, będziemy ciąć, kleić, wiercić i wkręcać. Każdy uczestnik skostruuje na przykład tablicę memo z wieszakami, kolorową dekorację do pokoju dziecięcego, przybornik na biurko, organizer narzędziowy lub półkę na książki w stylu Montessori.

Anna Bera to projektantka, artystka wizualna, rzeźbiarka i stolarz. Od 2014 roku prowadzi pracownię The Whole Elements. Projektuje meble oraz inne obiekty użytkowe, często na styku sztuki i dizajnu, które wykonuje w krótkich seriach lub jako pojedyncze unikatowe egzemplarze. Skupia się nie tylko na formie, ale także na wrażeniach dotykowych, sposobach używania przedmiotu i na jego rytualnym znaczeniu w codziennym życiu.

Od 2015 roku tworzy również projekt "Dzikie Dzieci". Jest to seria zabawek otwartych i niezdefiniowanych, dziecko może ich używać na wiele sposobów. Zabawki wspierają swobodną zabawę, nie powielają schematów i nie narzucają rozwiązań. Za każdym razem, gdy dziecko po nie sięga, zabawa może być inna.

Każdy kawałek drewna staje się tym, czego ono w danej chwili potrzebuje: autem, częścią domu, rzeką, drogą, postacią. "Dzikie Dzieci" to przedmioty wykonane ze ścinków, kory, korzeni czy gałązek. Dzięki minimalnemu przetworzeniu pozostają częścią przyrody, łącząc to, co na zewnątrz z tym, co w środku domu.

Zapisy: 13.11.19 godz. 12:00

https://evenea.pl/event/18155-83/

Cena: 5 PLN/os. Bilety warsztatowe do kupienia bezpośrednio przed zajęciami 

ZOSTAW KOMENTARZ