Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Warsztaty tkackie z Tartaruga Studio

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Warsztaty tkackie z Tartaruga Studio

  • 2 lutego 2019
  • Ambasada Dizajnu w Kielcach
  • 12.00 do 17.00
  • 100 zł

Ambasada Dizajnu zaprasza na warsztaty tkackie z Tartaruga studio, które odbędą się w najbliższą sobotę. Będą wydarzeniem towarzyszącym aktualnej wystawie w przestrzeni ID. Podczas pięciu godzin trwania kursu uczestnicy będą pracować na prostej ramce tkackiej, nauczą się jak robić paski, skosy i „chmurki" z puszystej czesanki. Omówiony zostanie temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny.

Podczas warsztatów kursanci spróbują różnych technik i splotów, dowiedzą się jak w najbardziej estetyczny sposób wykańczać tkaniny dekoracyjne. Z zajęć każdy wyjdzie z nową pasją i własnoręcznie zrobioną tkaniną dekoracyjną gotową do powieszenia na ścianie.

Warsztaty tkackie są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Tartaruga studio w przestrzeni Instytutu. Ekspozycję można oglądać właśnie do 2 lutego.

Warsztaty odbędą się w godzinach od 12 do 17 w Ambasadzie Dizajnu przy ulicy Wesołej 38 i będzie w nich mogło wziąć udział 10 osób. Obowiązują zapisy przez EVENEA. Koszt udziału w zajęciach wynosi 100 złotych.

Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzą one współczesne kilimy i makatki, bo według nich tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektują w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używają zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbujemy nieszkodliwymi barwnikami i staramy się ograniczać odpady poprodukcyjne. Ich tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.

Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu Tartaruga studio przekazywane jest fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna