Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Warsztaty odkrywcy w Energetycznym Centrum Nauki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Warsztaty odkrywcy w Energetycznym Centrum Nauki

  • 29 września 2018
  • Kielecki Park Technologiczny
    Warsztaty 8, 15, 22 i 29 września

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza we wrześniu na warsztaty tematyczne z cyklu „Warsztaty Młodego Odkrywcy”.

8, 29.09.2018 – POCZUJ MIĘTĘ

Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwólcie, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Wam koło nosa, skomponujcie własną nutę zapachową i „poczujcie miętę” do nauki.

15.09.2018 – Z DRUGIEJ STRONY OBIEKTYWU

Jak „widzi aparat”? Czy można rysować światłem, nie tylko kredkami? Światło od zawsze obecne w sztuce tworzyło przestrzeń i klimat obrazu, a przenikając się z cieniem dawało efekt trójwymiarowości. Sięgając po aparat fotograficzny, z reguły nie zastanawiamy się, dlaczego po naciśnięciu guzika, w środku małego pudełeczka powstaje wierna kopia tego, na co przed chwilą patrzyliśmy. Zdumiewające, ale i tu światło odgrywa główną rolę. Na zajęciach dowiecie się, jak „widzi aparat” i w czym jest podobny do człowieka, narysujemy światłem własny rysunek i skonstruujemy miniaturowy prototyp aparatu fotograficznego.

22.09.2018 – KUCHNIA POD OBSERWACJĄ

Nasz kuchnie kryją wiele produktów spożywczych, które wykorzystujemy do przygotowywania potraw, pieczenia ciast, czy też wykonywania przetworów. Czy zastanawialiście się kiedyś nad odmiennym korzystaniem ze składników kulinarnych? W naszym laboratorium poznacie zupełnie nowe właściwości dobrze znanych substancji. Przyjrzycie się rozmaitym reakcjom chemicznym, sprawdzicie, które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH oraz dowiecie się w jaki sposób dokonać kontrolowanej erupcji wulkanu.

Na zajęcia z cyklu Warsztat młodego odkrywcy ECN zaprasza 8, 15, 22 oraz 29 września o godz. 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

ZOSTAW KOMENTARZ