Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Warsztaty makramy #2

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Warsztaty makramy #2

  • 21 września 2019
  • Ambasada Dizajnu w Kielcach
  • 21 - 22 września
  • 100 zł

Druga edycja warsztatów makramy odbędzie się w dn. 21 - 22 września w Ambasadzie Dizajnu. Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz.

W trakcie pierwszego dnia warsztatu będzie można poznać i przećwiczyć podstawowe węzły i różnorodne ich kombinacje, a także zaprojektować swoją własną makramę. Drugiego dnia będzie można wykonać wiszące ozdoby na ścianę z grubego, bawełnianego sznurka. Każdy z uczestników wyjdzie z warsztatów z nowymi umiejętnościami i tkaniną gotową do powieszenia na ścianie.

Jeśli macie możliwość, weźcie na warsztat ładne, ok. 60-centymetrowe gałęzie lub drewniane drążki – to znacząco wpłynie na charakter i wygląd gotowej makramy.

---

Agenda:

sobota 21 września w godz. 14:00 - 17:00

niedziela 22 września w godz. 11:00 - 14:00

---

Zapisy: 13 września o godz. 12:00 

https://evenea.pl/event/18155-80/

Ilość miejsc 10

Cena zajęć: 100 PLN/os. (płatne przelewem, nr. konta otrzymacie w osobnym mailu w dn. rejestracji)

---

Ewelina Kruszyńska – z wykształcenia animatorka kultury, pedagożka, plastyczka (obroniła dyplom z makramy). Od 2009 roku pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie w Pracowni Edukacji i Animacji Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Lub design i Spotkania praktyczne. Autorka publikacji „Miasto dla dzieci” realizowanej w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Makramą i tkaniem zajmowała się niemal 20 lat temu, w czasach, kiedy było to jeszcze bardzo, bardzo niemodne. Dziś wraca do swojego ulubionego zajęcia w ramach projektu Makramy i tkaniny, tworząc głównie dekoracje ścienne – proste w formie, z naturalnych materiałów i w stonowanej kolorystyce.

ZOSTAW KOMENTARZ