Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»„Trzy. Czas dla niej” | Koncert + wernisaż

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Megitza Trio Megitza Trio fot. Katarzyna Jarosz

„Trzy. Czas dla niej” | Koncert + wernisaż

  • 17 sierpnia 2017
  • Pałacyk Zielińskiego
  • ul. Zamkowa 5, Kielce
  • 17.33
  • 0 zł

„Trzy. Czas dla niej”, czyli połączenie wernisażu prac artystycznych z koncertem. To propozycja kulturalna Domu Środowisk Twórczych na ten czwartek 17 sierpnia. W ogrodzie Pałacyku Zielińskiego od godziny 17.33 obejrzymy obrazy czy fotografie Klaudyny Kozieł, Pauliny Krzysztofek i Mariki Śliwy. Natomiast o godzinie 19.33 rozpocznie się koncert zespołu Megitza Trio, który w swoich utworach wykorzystuje połączenia różnych gatunków muzycznych.

- Megitza Trio to taki miks góralsko-amerykański. Wokalista i instrumentalista Marcin Leśniak urodził się w Stanach Zjednoczonych. Gosia Babiarz już w wieku 16 lat wyjechała do USA i tam dość dużo koncertowała. Jako Megitza jest doskonale znana Polonii chicagowskiej. W grupie występuje także Stasiu Rzadkosz, czyli wirtuoz akordeonu. Megitza Trio gra etnomuzykę, połączenie bałkańskich rytmów z bardzo prostym, ale prawdziwym przekazem. Myślę, że zespół przypadnie do gustu kieleckiej publiczności - mówi Paulina Świder, organizatorka wydarzenia.

Zanim muzycy opanują plenerową scenę w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego, goście imprezy obejrzą trzy odrębne cykle prac Klaudyny Kozieł z Kielc, Pauliny Krzysztofek z Gdyni i Mariki Śliwy z Krakowa. - Namalowałam portrety piękne kobiety, ikony kina hollywoodzkiego z lat 40., 50. ubiegłego wieku. Cykl prac ma ukazywać kobietę wrażliwą i fascynującą. Chciałam na nowo wykreować obraz istoty wręcz mitycznej, nie dającej się zaszufladkować – objaśnia młoda kielecka artystka Klaudyna Kozieł, której prace zobaczymy w ten czwartek. Malarstwo i fotografie będą dostępne w ogrodzie tylko przez jeden wieczór.

Imprezie będzie towarzyszyła zbiórka funduszy na leczenie Klaudii Hendel, utalentowanej wokalistce z okolic Kielc, która w czerwcu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Zlicytowane zostaną trzy prace artystyczne oraz płyty zespołu Megitza Trio z autografami muzyków.

Wstęp wolny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna