online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»TEATR: „Porwanie”
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

TEATR: „Porwanie”

  • 14 stycznia 2017
  • Wojewódzki Dom Kultury
  • ul. Ściegiennego 2, Kielce
  • 18:00
  • 40 zł

„Porwanie” to spektakl stworzony z pasji, z serc i z zaangażowania artystów, stworzony by uświadamiać otaczające nas zagrożenia, a tym samym pomagać innym. Inscenizacja oparta została na prawdziwych wydarzeniach.

Młoda, niewinna kobieta trafia w ręce bezwzględnych porywaczy i spędza z nimi kilka dni z dala od ludzi i wszelkiej pomocy. Przetrzymywana wbrew swojej woli, całkowicie bezbronna, odarta z godności i narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo musi przetrwać za wszelka cenę. Brutalne sceny przemocy i seksu, szokujący finał i bezlitosne statystyki kończące przedstawienie sprawiają, że spektakl zapada w pamięć i każe oddać się głębokiej refleksji nad znaczeniem słowa „wolność”, które nagle nabiera kolosalnego znaczenia. Ze względu na charakter przedstawianych wydarzeń i sceny przemocy spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów powyżej 16 lat.

Spektakl jest debiutem reżyserskim Grzegorza Mikołajczyka, komandosa i byłego antyterrorysty. To próba zwrócenia uwagi na problem porwań w Polsce i rekonstrukcja prawdziwych wydarzeń. Inscenizacja ma wymiar charytatywny, ponieważ aktorzy i muzycy zrzekli się honorarium, dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz trójki podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”, chorych dzieci – Mai i Igora oraz Mariusza – strażaka, który na skutek wypadku złamał kręgosłup. W role porywaczy wcielają się prawdziwi policjanci a mocnej i kontrowersyjnej fabule towarzyszy muzyka, którą stworzyli młodzi artyści by wesprzeć tą niecodzienną inicjatywę.

Bilety w cenie 40 zł brutto do nabycia na portalu online: TUTAJ.

Obsada aktorska:

Adrianna Jendroszek

Robert Kaczorowski

Konrad Korpyś

Marek Gos

Marcin Siwek 

Damian Popczyk

Emil Drozdowski

Sebastian Bartosz

Reżyseria:  Grzegorz Cichy Mikołajczyk

Scenariusz:  Grzegorz Dębowski

Scenografia: Sylwia Oracz

Vocal Paweł Rydz 

Muzyka: Tomasz Aleksander Jańczak, zespół Mock up, zespół White Flow, Marta Solecka& Dominik Kaliszewski

Producent:  Grzegorz Cichy Mikołajczyk

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna