Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»TEATR: "Pamiętnik wariata" - początek festiwalu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Pamiętnik wariata" reż. V. Bodo "Pamiętnik wariata" reż. V. Bodo fot. Attila TAKÁCS

TEATR: "Pamiętnik wariata" - początek festiwalu

  • 4 listopada 2017
  • Teatr im. Stefana Żeromskiego
  • ul. Sienkiewicza 32, Kielce
  • 16.00/20.00

Kielce także będą miały cykliczne duże święto teatru dramatycznego. Coroczny festiwal chciałby organizować Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pilotażowa odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego rusza w tę sobotę 4 listopada. Będzie to niewielki przegląd ciekawych współczesnych sztuk, który sprawdzi możliwości logistyczne instytucji kultury pod kątem organizacji tego typu imprez.

Na początek zobaczymy węgierski spektakl pt. „Pamiętnik wariata” według książki Mikołaja Gogola i w reżyserii Viktora Bodo. - Najbardziej boimy się tego, że widzowie pomyślą, że to tylko propozycja dla tych, którzy studiowali hungarystykę. Nie do końca tak jest. Podobnie jak w kinie będą napisy. Gdy opowiadam o tym spektaklu za każdym razem powtarzam, że Tamás Keresztes, który występuje w „Pamiętniku wariata”, to węgierski gwiazdor zapełniający swoją osobowością, grą każdą scenę. Nie musimy rozumieć słów wypowiadanych w obcym języku - mówi Marcin Zawada, dyrektor nowego kieleckiego festiwalu.

W programie festiwalu znalazły się 4 gościnne sztuki. Spektaklem towarzyszącym imprezie będzie „Kieł”, który Bartosz Żurowski wyreżyserował w Teatrze Żeromskiego. Proponowane widowiska poruszają temat psychicznych lub fizycznych dysfunkcji, które uniemożliwiają funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna