Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»TEATR: Być jak Taylor

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

TEATR: Być jak Taylor

  • 26 października 2017
  • Kieleckie Centrum Kultury
  • pl. Moniuszki 2b, Kielce
  • 19.00
  • 80/90/100 zł

Sztuka "Być jak Elizabeth Taylor" opowiada o burzliwych dziejach związku aktorki z Richardem Burtonem. Para, na oczach całego świata nieustannie rozstawała się i wracała do siebie. Sam spektakl oparty na ich losach został poprowadzony dwutorowo, a akcja rozgrywała się w dwóch planach czasowych: w 1976 r. oraz dziesięć lat wcześniej. Losy aktorki to materiał na sztukę teatralną. Zwykła dziewczyna z sąsiedztwa doskonale umiejąca wykorzystać swoje atuty, by szybko przeistoczyć się w gwiazdę i wreszcie udowodnić, że ma naprawdę wielki talent. Podziwiana, kochana, wielbiona. Przebierająca w mężczyznach. Piękna i niedostępna. Zdobywczyni dwóch Oskarów. Mogłoby się wydawać, że taka kobieta jak ona osiągnęła już wszystko. Jednak pod tą pianką słodyczy krył się gorzko-kwaśny koktajl bolesnych wspomnień, uzależnień i toksycznych miłości, który musiała pić w samotności.

Pewnego wieczoru do pokoju w New York Palace wynajmowanego przez znanego psychoterapeutę, zapukała jego wieloletnia pacjentka - Elizabeth Taylor (Małgorzata Foremniak). Chwilę później przybył jej mąż - Richard (Paweł Deląg) i w ten sposób rozpoczęła się ostatnia i najbardziej dramatyczna noc w życiu pary…

Mimo, że role były arcytrudne, to aktorzy zagrali je w taki sposób, że momentami traci się poczucie rzeczywistości. I chyba o to chodzi w dobrym spektaklu.

W przedstawieniu występują:

Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Sambor Czarnota oraz Martyna Kliszewska.

Niedziela 26 listopada 2017r. godz. 19.00

Bilety dostępne w kasach: ORBISu, OMNII, KCK, Agencji POP-ART tel. 41 3407291, 604 496 001, 607 217 617 oraz na portalach internetowych: kupbilecik.pl, bilety24. Ceny : 80, 90, 100zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna