Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Tartaruga studio

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Tartaruga studio

  • 16 listopada 2018
  • Czytelnia Instytutu Dizajnu
  • 18.00

W przestrzeni Instytutu Dizajnu od najbliższego piątku będzie można oglądać wystawę Tartaruga studio. Będzie to pierwsza autorska wystawa tej pracowni. Otwarciu ekspozycji będzie towarzyszyło spotkanie autorskie z założycielkami studia Wiktorią Podolec i Jadzią Lenart w czytelni Instytutu Dizajnu o godzinie 18.

Panie opowiedzą o tym, jak wygląda ich praca na co dzień i jak w dzisiejszych czasach prowadzić biznes oparty na pracy rzemieślniczej.

Na wystawie w przestrzeni ID Tartaruga zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję kilimów The suns. Kilimy z kolekcji The Suns wykonane są z surowej wełny owczej, farbowanej tylko i wyłącznie naturalnymi barwnikami takimi jak liście brzozy, korzeń marzanny, orzech włoski czy pestki avocado. Często mają one tendencję do płowienia lub zmieniania swojego odcienia wraz z upływem czasu. Dzięki temu kilim może powoli dojrzewać razem ze swoim właścicielem i towarzyszyć mu przez całe życie. Każdy wzór wykonywany jest tylko raz i nie zostanie nigdy powtórzony. Łączy je jednak jedna cecha: wszystkie mają swoje własne słońce. Duże, małe, żółte lub niebieskie – każde z nich ma przypominać o tych najważniejszych chwilach czy ukochanych osobach, które chcielibyśmy zatrzymać w pamięci na zawsze. Ekspozycja będzie czynna do 2 lutego  2019 roku.

Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzą one współczesne kilimy i makatki, bo według nich tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektują w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używają zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbujemy nieszkodliwymi barwnikami i staramy się ograniczać odpady poprodukcyjne. Ich tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.

Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu Tartaruga studio przekazywane jest fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna