Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Sztuka (z) drewna. Intarsja z Wood&Paper

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Sztuka (z) drewna. Intarsja z Wood&Paper

  • 16 listopada 2019
  • Instytut Dizajnu w Kielcach
  • 12:00
  • 65,19 zł

Pierwsze warsztaty towarzyszące wystawie ''Dziewczyny na warsztat'' odbędą się 16 listopada o godz. 12 w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Pod okiem Agaty Kondrackiej i Magdaleny Jasińskiej ze studia WOOD & PAPER uczestnicy własnoręcznie tacę i podkładki pod kubki, wykorzystując tradycyjną metodę zdobniczą - intarsję. 

Intarsja to starodawna technika stolarska, polegająca na ozdabianiu mebli i mniejszych przedmiotów użytkowych fornirami - cienkimi płatkami różnych gatunków drewna. Za ich pomocą będzie można stworzyć geometryczne kształty i połączyć je w abstrakcyjne wzory, które zostaną naniesione na drewniane tace.

Organizatorki piszą: "W naszych projektach wszystko ma jakiś cel. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Stawiamy na prostotę i formę, ale nadrzędną cechą jest funkcjonalność. Zaczerpnęliśmy to z wzornictwa lat 50 i 60-tych, gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Bardzo lubimy, gdy mebel spełnia kilka funkcji, może się zmieniać według potrzeb właściciela. Nie lubimy, gdy coś się marnuje – czy to przestrzeń czy to skrawek drewna. Dlatego nasze meble możesz personalizować i idealnie dopasować do swojego domu, a z resztek pozostałych po ich produkcji robimy małe, zabawne gadżety. Kochamy drewno, kolor i geometryczne wzory. Nie boimy się odważnych połączeń, a znajomość materiałów pozwala nam osiągnąć zaskakujące efekty. Korzystamy z tradycyjnych technik stolarskich. Nasze produkty wykonujemy ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Daje nam to możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: meble Wood&Paper to stolarstwo najwyższej klasy, łączące tradycję i nowoczesność".

https://woodandpaper.pl/

Ilość miejsc: 15

Koszt: 65,19 PLN

Zapisy: 08.11.19 godz. 12 

https://evenea.pl/event/18155-81/

ZOSTAW KOMENTARZ