Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Szkła secesyjne z hut czeskich

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Szkła secesyjne z hut czeskich

  • 2 grudnia 2018
  • Dawny Pałac Biskupów Krakowskich
  • 12.00

Szkłom secesyjnym, wytwarzanym w hutach czeskich będzie poświęcone kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum", które odbędzie się w południe w najbliższą niedzielę w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

Produkcja czeskich wytwórni, całkowicie różna od secesyjnych wyrobów francuskich, jest od nich nie mniej interesująca. Czeskie manufaktury szklane dzięki wypracowanemu przez stulecia wysokiemu standardowi produkcji, doskonałemu zapleczu technologicznemu i wybitnym specjalistom, miały ogromny udział w rozkwicie i rozpowszechnieniu się nowego stylu, jakim była secesja, a powstające w nich szkła do dziś wzbudzają podziw nie tylko dzięki inspirowanym naturą formom i dekoracjom, ale też ze względu na mieniącą się tęczowym blaskiem, iryzowaną i metalizowaną powierzchnię, zdobioną szklanymi kroplami, nakładkami i nitkami oraz zgeometryzowanymi motywami.

Wykład na ten temat poprowadzi Anna Pietrzak z Działu Rzemiosła Artystycznego. Odbędzie się on 2 grudnia o godzinie 12 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ