Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Święto Wojska Polskiego

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Święto Wojska Polskiego fot. Dariusz Skrzyniarz

Święto Wojska Polskiego

  • 15 sierpnia 2017
  • Kościół garnizonowy/Plac Wolności w Kielcach
  • 10.00
  • 0 zł

W ten wtorek 15 sierpnia, w całym kraju obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się także w Kielcach. Rozpoczną się one o godzinie 10 Mszą świętą w intencji Ojczyzny i żołnierzy w kościele garnizonowym przy ul. Chęcińskiej.

Po wspólnej modlitwie pododdziały oraz pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerują na Plac Wolności. O godzinie 11.30 rozpocznie się apel, podczas którego wręczone zostaną akty mianowań i medali a do zebranych przemówią zaproszeni goście. Na koniec złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego zaproszony może się czuć każdy. - Dla nas uczestnictwo w naszym święcie osób spoza wojska jest dowodem na to, że jesteśmy darzeni szacunkiem. My, jako żołnierze chcielibyśmy widzieć, że mamy poparcie wśród społeczeństwa. Na świętowanie przychodzi się do przyjaciół, nie do wrogów. Mamy nadzieję, że zobaczymy na własne oczy wielu przychylnych nam ludzi, którzy dostrzegają i cenią naszą ciężką pracę. To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza w tym dniu – mówi płk Wiesław Mitkowski, dowódca Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce.

Święto Wojska Polskiego obchodzimy na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Polskie siły pokonały wówczas Armię Czerwoną, dzięki czemu nasz kraj zachował niepodległość a bolszewicka rewolucja nie rozprzestrzeniła się w zachodniej Europie. Bitwa Warszawska, nazywana także „Cudem nad Wisłą”, uznawana jest za 18. przełomową bitwę w dziejach świata.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna