Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Święto centrów i muzeów nauki w Geoparku Kielce

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Święto centrów i muzeów nauki w Geoparku Kielce

  • 10 listopada 2017
  • Geopark Kielce
  • ul. Daleszycka 21, Kielce
  • 10.00
  • 0 zł

W piątek, 10 listopada Geopark będzie świętował Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki „SPiNDay 2017. W tegorocznej edycji chęć udziału w wydarzeniu zadeklarowało blisko 30 instytucji (centrów i muzeów nauki), zrzeszonych w Porozumieniu „Społeczeństwo i Nauka” SPiN. Taka duża liczba polskich placówek popularyzujących naukę dowodzi, że zgłębianie wiedzy poprzez samodzielne eksperymentowanie jest atrakcyjne i potrzebne.

W Kielcach Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauko będzie można świętować m.in. w Centrum Geoedukacji, któremu towarzyszyć będzie hasło „Geo-day”. Geoparkowy SPiNDay składać się będzie z dwóch części: w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 13.00 do 15.00. W programie imprezy cykl specjalnych warsztatów geoedukacyjnych, przeznaczonych dla grup dzieci i młodzieży szkolnej: warsztaty geologiczno-laboratoryjne, gra z zagadkami po Centrum Geoedukacji, warsztaty szlifowania skał. Ponadto grupy szkolne będą miały możliwość wziąć udział w rywalizacji z wiedzy nt. geologicznej przeszłości Gór Świętokrzyskich, biorąc udział w zespołowej Grze Wielkoformatowej.

- Warto dodać, iż wspólnym motywem ogólnopolskiej akcji będą zagadnienia dotyczące smogu. Dlatego też w przestrzeni Centrum Geoedukacji zlokalizowane będą stanowiska pokazowe prezentujące temat zanieczyszczenia powietrza. Nasi odwiedzający będą więc mogli się dowiedzieć czym jest smog, jak powstaje i jaki ma wpływ na nasze zdrowie – informuje Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny, natomiast konieczna wcześniejsza rezerwacja: telefonicznie (041/ 36 76 800) lub e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Szczegółowe informacje dot. obchodów Światowego Dnia Centrów Nauki i Muzeów w Geoparku Kielce znajdują się na stronach internetowych: www.geopark-kielce.pl i www.centrum-geoedukacji.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna