Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Spektrum światła. Dizajn i fotony"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Spektrum światła. Dizajn i fotony"

  • 9 listopada 2018
  • Galeria główna Instytutu Dizajnu w Kielcach
  • 18.00

"Spektrum światła. Dizajn i fotony" to tytuł najnowszej wystawy, jaką będzie można oglądać od 9 listopada w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Wystawa w Instytucie Dizajnu stawia na światło i jego związki z projektowaniem. To próba odpowiedzi na pytanie czy można zaprojektować światło i jakie pomysły na opowiedzenie o tym zjawisku mają dizajnerzy. Ekspozycja nie ma chronologii ani wyraźnego podziału na dyscypliny chociaż przedmioty, które pokazuje pochodzą z konkretnych dziedzin, takich jak fizyka, architektura czy przemysł. Każdy z eksponatów ma być jak „przebłysk myśli” albo migocząca gwiazda na niebie. Ma sygnalizować zagadnienie i inspirować do samodzielnego zgłębienia tematu. Wszystko po to, by przekazać, że związek dizajnu ze światłem to zdecydowanie więcej niż ładna lampa, zapadający w pamięć neon czy nowoczesny aparat fotograficzny.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 18 w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Ekspozycja będzie czynna do 3 lutego 2019 roku. Kuratorką wystawy jest Anna Diduch.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna