Zorro

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Spektrum światła. Dizajn i fotony"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Spektrum światła. Dizajn i fotony"

  • 9 listopada 2018
  • Galeria główna Instytutu Dizajnu w Kielcach
  • 18.00

"Spektrum światła. Dizajn i fotony" to tytuł najnowszej wystawy, jaką będzie można oglądać od 9 listopada w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Wystawa w Instytucie Dizajnu stawia na światło i jego związki z projektowaniem. To próba odpowiedzi na pytanie czy można zaprojektować światło i jakie pomysły na opowiedzenie o tym zjawisku mają dizajnerzy. Ekspozycja nie ma chronologii ani wyraźnego podziału na dyscypliny chociaż przedmioty, które pokazuje pochodzą z konkretnych dziedzin, takich jak fizyka, architektura czy przemysł. Każdy z eksponatów ma być jak „przebłysk myśli” albo migocząca gwiazda na niebie. Ma sygnalizować zagadnienie i inspirować do samodzielnego zgłębienia tematu. Wszystko po to, by przekazać, że związek dizajnu ze światłem to zdecydowanie więcej niż ładna lampa, zapadający w pamięć neon czy nowoczesny aparat fotograficzny.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 18 w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Ekspozycja będzie czynna do 3 lutego 2019 roku. Kuratorką wystawy jest Anna Diduch.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna