Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Różaniec sybiracki" Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Różaniec sybiracki" Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna

  • 17 września 2019
  • 19:00

17 września o godzinie dziewiętnastej odbędzie się koncert poświęcony zesłańcom na Syberię, zatytułowany "Różaniec Sybiracki" w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna to jedyna orkiestra w Polsce, która może być jednocześnie ludową kapelą góralską. Powstała w Zakopanem w 2004 roku, założona przez Agnieszkę Kreiner i grupę muzyków - entuzjastów. Tworzą ją profesjonalni artyści muzycy mieszkający i działający na Podhalu. W podstawowym składzie zespołu grają instrumenty smyczkowe oraz flet i klarnet.

W szerokim repertuarze zespołu znajdują się zarówno dzieła muzyki klasycznej, jak i utwory popularne. Misją zespołu jest przede wszystkim popularyzowanie muzyki inspirowanej górami i folklorem góralskim, zwłaszcza kompozytorów związanych z Tatrami i Podhalem. 

W swoim dorobku fonograficznym TOK posiada cztery płyty CD: "Album tatrzańskie", "Mieczysław Karłowicz", "Klimatyczne Zakopane" oraz "Kolęduje Polska cała - polskie kolędy historyczne i pastorałki ucieszne".

W programie koncertu między innymi kompozycje: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego i Antonina Dvoraka.

Koncert zorganizowany będzie w ramach Światowego Dnia Sybiraka.

TATRZAŃSKA ORKIESTRA KLIMATYCZNA: pod dyrekcją Agnieszki Kreiner; Soliści: BARBARA GIEWONT – śpiew (Solistka Teatru Roma w Warszawie), JACEK OZIMKOWSKI – bas (Solista Opery Krakowskiej),  KRZYSZTOF NAJBOR – słowo (Aktor Teatru Witkacego).

ZOSTAW KOMENTARZ