Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Rok Stanisława Moniuszki"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Rok Stanisława Moniuszki"

  • 19 marca 2019
  • Sala kameralna Filharmonia Świętokrzyska
  • 18.00
  • 12 zł, 8 zł

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na finał konkursu wiedzy o muzyce polskiej "Rok Stanisława Moniuszki". Przed publicznością wystąpią Marzena Trzebińska, Aureliusz Mendera oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich.

Filharmonia Świętokrzyska wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzyki im. Fryderyka Chopina organizują konkurs wiedzy o muzyce polskiej adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie świętokrzyskim. I edycja odbyła się w listopadzie 2009 roku i dotyczyła Fryderyka Chopina, w tym roku wypada czwarta  edycja. Tym razem jury oceniać będzie wiedzę uczestników Konkursu na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Eliminacje odbędą się 11 marca w siedzibie Filharmonii, a uroczysta gala połączona z wręczaniem nagród zwycięzcom w czasie koncertu kameralnego 19 marca. Zainteresowani szczegółami konkursu mogą odwiedzić stronę: www.filharmonia.kielce.com.pl, zakładka EDUKACJA, KONKURSY. Wybrane pieśni Moniuszki zinterpretuje Marzena Trzebińska. Artystce towarzyszyć będzie na fortepianie Aureliusz Mendera, muzyk współpracujący z Filharmonią. W programie koncertu zaplanowany jest również występ podopiecznych Aureliusza Mendery ze Szkoły Muzycznej w Końskich.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18. Bilety w cenie 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu jego rozpoczęcia.

MARZENA TRZEBIŃSKA

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Marty Złotnickiej. Umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Udo Reinemanna, Stefano Patarino i Teresę Żylis-Gara. Zadebiutowała  partią pierwszego sopranu w Magnificat BWV 243J. S. Bacha na XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Występowała w koncercie Festiwalowe Debiutyna XX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. Repertuar artystki obejmuje arie operowe i operetkowe, utwory muzyki sakralnej oraz pieśni. Jest również solistką zespołu Chmielnikers wykonującego muzykę klezmerską.

AURELIUSZ MENDERA

Urodzony w Katowicach, tu również ukończył Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego. Edukację muzyczną kontynuował w krakowskiej Akademii Muzycznej. Z ziemią świętokrzyską związany od blisko trzydziestu lat. Jest nauczycielem PSM I st w Końskich i Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Ruszkowicach. Koncertuje w kraju, jest stałym współpracownikiem Filharmonii Świętokrzyskiej. W repertuarze posiada utwory zapomnianych polskich kompozytorów (F. Jaroński, L. Groppler, I. Krzyżanowski).

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna