Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Rok Stanisława Moniuszki"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Rok Stanisława Moniuszki"

  • 19 marca 2019
  • Sala kameralna Filharmonia Świętokrzyska
  • 18.00
  • 12 zł, 8 zł

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na finał konkursu wiedzy o muzyce polskiej "Rok Stanisława Moniuszki". Przed publicznością wystąpią Marzena Trzebińska, Aureliusz Mendera oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich.

Filharmonia Świętokrzyska wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzyki im. Fryderyka Chopina organizują konkurs wiedzy o muzyce polskiej adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie świętokrzyskim. I edycja odbyła się w listopadzie 2009 roku i dotyczyła Fryderyka Chopina, w tym roku wypada czwarta  edycja. Tym razem jury oceniać będzie wiedzę uczestników Konkursu na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Eliminacje odbędą się 11 marca w siedzibie Filharmonii, a uroczysta gala połączona z wręczaniem nagród zwycięzcom w czasie koncertu kameralnego 19 marca. Zainteresowani szczegółami konkursu mogą odwiedzić stronę: www.filharmonia.kielce.com.pl, zakładka EDUKACJA, KONKURSY. Wybrane pieśni Moniuszki zinterpretuje Marzena Trzebińska. Artystce towarzyszyć będzie na fortepianie Aureliusz Mendera, muzyk współpracujący z Filharmonią. W programie koncertu zaplanowany jest również występ podopiecznych Aureliusza Mendery ze Szkoły Muzycznej w Końskich.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18. Bilety w cenie 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu jego rozpoczęcia.

MARZENA TRZEBIŃSKA

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Marty Złotnickiej. Umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Udo Reinemanna, Stefano Patarino i Teresę Żylis-Gara. Zadebiutowała  partią pierwszego sopranu w Magnificat BWV 243J. S. Bacha na XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Występowała w koncercie Festiwalowe Debiutyna XX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. Repertuar artystki obejmuje arie operowe i operetkowe, utwory muzyki sakralnej oraz pieśni. Jest również solistką zespołu Chmielnikers wykonującego muzykę klezmerską.

AURELIUSZ MENDERA

Urodzony w Katowicach, tu również ukończył Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego. Edukację muzyczną kontynuował w krakowskiej Akademii Muzycznej. Z ziemią świętokrzyską związany od blisko trzydziestu lat. Jest nauczycielem PSM I st w Końskich i Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Ruszkowicach. Koncertuje w kraju, jest stałym współpracownikiem Filharmonii Świętokrzyskiej. W repertuarze posiada utwory zapomnianych polskich kompozytorów (F. Jaroński, L. Groppler, I. Krzyżanowski).

ZOSTAW KOMENTARZ