Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Rocznica rozbicia więzienia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Rekonstrukcja historyczna rozbicia więzienia Rekonstrukcja historyczna rozbicia więzienia

Rocznica rozbicia więzienia

  • 30 lipca 2017
  • Bazylika katedralna/ul. Zamkowa
  • 11.00

W tę niedzielę 30 lipca odbędą się uroczystości związane z obchodami 72. rocznicy rozbicia więzienia kieleckiego. Rozpocznie je Msza św. w bazylice katedralnej o godzinie 11. Po niej zebrani przejdą na ulicę Zamkową, gdzie przed tablicą pamiątkową odśpiewają Hymn Państwowy i złożą wieńce.

W spotkaniu wezmą udział kombatanci. Wizytę w Kielcach zapowiedział także Stanisław Czech, uczestnik akcji rozbicia więzienia. - Tradycyjnie uroczystości będą skromne. Nie chodzi o to by długo o tym opowiadać. Chcemy oddać hołd tym, którzy podjęli trud walki za nowej okupacji. Cieszymy się tym, że kombatanci zostaną zaproszeni na poczęstunek, który przygotowują funkcjonariusze Służby Więziennej. Oni też chcą się włączyć w obchody tego ważnego dla Kielc i okolic wydarzenia - mówi Dionizy Krawczyński, szef Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”.

Przypomnijmy, że więźniowie przetrzymywani przy ul. Zamkowej przez komunistów uwolnieni zostali podczas akcji w nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku. Działaniami oddziałów podziemia niepodległościowego kierował wówczas Antoni Heda ps. „Szary”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna