Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Pszczelarski piknik w skansenie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Ze zbiorów Muzeum Wsi Kieleckiej Ze zbiorów Muzeum Wsi Kieleckiej

Pszczelarski piknik w skansenie

  • 1 października 2017
  • Park Etnograficzny w Tokarni
  • Tokarnia 303
  • 11.00

Regionalne miody, wystawę etnograficzną i rękodzieło artystyczne znajdziemy podczas 5. Pikniku Pszczelarskiego w Parku Etnograficznym w Tokarni. Impreza odbędzie się w tę niedzielę 1 października o godzinie 11. Podczas Pszczelego Jarmarku producenci z regionu świętokrzyskiego zaoferują wyroby z wosku pszczelego i inne produkty na bazie miodu.

Podczas imprezy pszczelarze opowiedzą o specyfice swojego zajęcia, rodzinnych tradycjach a także o walorach zdrowotnych miodu. W chałupie ze Słupi Starej będzie można zobaczyć wystawę pszczelarską pt. „Kto ma pszczoły, ten ma miód” na temat historii, tradycji bartnictwa i pszczelarstwa na ziemi świętokrzyskiej.

- Ci, którzy zechcą nas odwiedzić na pewno nie będą żałować. Świętokrzyscy pszczelarze prowadzący ekologiczne pasieki opowiedzą między innymi o tym, jakie wspaniałe właściwości ma miód i jakie korzyści niesie jego spożywanie – zapowiada Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej. - Pokażemy także zabytkowe ule. Będzie można zobaczyć na przykład ul kłodowy ze słomianym daszkiem oraz drewniany ul Dziewicy Polskiej. Opiekun ekspozycji opowie dlaczego on się tak nazywał. Będzie dostępny unikatowy ul figuralny przedstawiający świętego Dionizego. Takie obiekty kiedyś były dość powszechne na dawnej świętokrzyskiej wsi – wylicza rzecznik instytucji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 16. Piknik Pszczelarski będzie ostatnim wydarzeniem z tegorocznego cyklu „Niedziela w skansenie”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna