Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Promocja książki "Żydzi 2"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Promocja książki "Żydzi 2"

  • 18 grudnia 2018
  • Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach
  • 18.00

Fundacja imienia Stefana Artwińskiego i Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zapraszają na spotkanie z Piotrem Zychowiczem promujące książkę „Żydzi 2”. Odbędzie się ono 18 grudnia o godzinie 18 w OMPiO.

Książka "Żydzi 2" jest kontynuacją bestselleru "Żydzi". Piotr Zychowicz porusza w niej niemal wszystkie kontrowersyjne tematy, które wypłynęły podczas ostatniej wielkiej kłótni polsko-żydowskiej. Z jednej strony żydowska policja w gettach, Judenraty, obozowe Sonderkommanda i „żydokomuna”, z drugiej działalność granatowej policji, polskie donosy, zabójstwa i antysemityzm oraz złożony problem stosunku podziemia do Holokaustu.

W książce "Żydzi 2" znalazły się również tematy współczesne takie jak krwawe zamachy terrorystyczne, brawurowe akcje Mosadu, działalność lobby żydowskiego w USA, a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich, przy których nasi kibole wydają się grzecznymi chłopcami.

Piotr Zychowicz jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego i publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia". Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”.

Jego bestseller "Pakt Ribbentrop–Beck" wywołał nieustającą dyskusję, czy we wrześniu 1939 roku Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą. W "Obłędzie ’44" uznał akcję „Burza”, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, za zbiorowe samobójstwo popełnione w interesie Stalina. W "Opcji niemieckiej" ukazał sylwetki polskich „kandydatów na Quislingów”, a w "Pakcie Piłsudski–Lenin" oskarżył elity II RP o ocalenie bolszewizmu. Przedostatnie dwie książki Piotra Zychowicza, "Żydzi" oraz "Sowieci" otwierają cykl „Opowieści niepoprawnych politycznie” poświęcony narodom i państwom mającym największy wpływ na nasze dzieje.

"Pakt Ribbentrop–Beck" i "Obłęd ’44" Magazyn Literacki KSIĄŻKI wyróżnił nagrodą historycznej Książki Roku.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ