Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Promocja książki „Kielce, których nie ma”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Promocja książki „Kielce, których nie ma”

  • 29 listopada 2017
  • Muzeum Historii Kielc
  • ul. św. Leonarda 4, Kielce
  • 17.00
  • 0 zł

Muzeum Historii Kielc zaprasza na promocję książki Krzysztofa Myślińskiego „Kielce, których nie ma”, która ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn, specjalizującego się w publikacjach poświęconym tradycjom oraz historii miast i regionów naszego kraju. Spotkanie odbędzie się w środę 29 listopada o godzinie 17 w siedzibie muzeum przy ul. św. Leonarda 4.

Fragment ze wstępu:

„Album ukazuje miejsca i obiekty, które z różnych powodów zostały rozebrane, zniszczone lub uległy przebudowom. Zostały one uporządkowane alfabetycznie według współczesnych adresów. By ułatwić Czytelnikowi lokalizację obiektów, do ilustracji dołączono mapki i zaznaczono na nich punkt, z którego fotograf wykonał zdjęcie. Miasta utrwalonego na prezentowanych fotografiach dzisiaj już nie ma. Kielce nie miały szczęścia do fotografów-kronikarzy. Z wieku XIX i początków XX zachowały się jedynie widoki najważniejszych ulic i ich zabudowań. Przez długi czas w mieście brakowało również ilustrowanej prasy. Z tego powodu nie wszystkie miejsca, o których warto by było wspomnieć, zachowały się na fotografiach.”

Goście Muzeum Historii Kielc zapewne rozpoznają część fotografii wchodzących w skład publikacji, które prezentowane były już na wystawie „Wizerunek miasta”. Tym razem wydawnictwo wzbogacone zostało o opis historyczny miejsc uwiecznionych na zdjęciach - zakładów, budynków, fabryk, ulic... Poza adresem, pod którym niegdyś mieściły się wymienione obiekty, dodano również schematyczne rysunki, pozwalające na orientację w przestrzeni (dziś przecież zmienionej) i wskazujące punkt, z którego wykonano zdjęcie.

Zamieszczone na kartach albumu ilustracje pochodzą w głównej mierze z archiwum Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Muzeum Historii Kielc. Liczne fotografie miasta zachowały się również w Narodowym Archiwum Cyfrowym, Bibliotece Narodowej i Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Wstęp wolny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna