Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Promocja książki „Kielce, których nie ma”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Promocja książki „Kielce, których nie ma”

  • 29 listopada 2017
  • Muzeum Historii Kielc
  • ul. św. Leonarda 4, Kielce
  • 17.00
  • 0 zł

Muzeum Historii Kielc zaprasza na promocję książki Krzysztofa Myślińskiego „Kielce, których nie ma”, która ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn, specjalizującego się w publikacjach poświęconym tradycjom oraz historii miast i regionów naszego kraju. Spotkanie odbędzie się w środę 29 listopada o godzinie 17 w siedzibie muzeum przy ul. św. Leonarda 4.

Fragment ze wstępu:

„Album ukazuje miejsca i obiekty, które z różnych powodów zostały rozebrane, zniszczone lub uległy przebudowom. Zostały one uporządkowane alfabetycznie według współczesnych adresów. By ułatwić Czytelnikowi lokalizację obiektów, do ilustracji dołączono mapki i zaznaczono na nich punkt, z którego fotograf wykonał zdjęcie. Miasta utrwalonego na prezentowanych fotografiach dzisiaj już nie ma. Kielce nie miały szczęścia do fotografów-kronikarzy. Z wieku XIX i początków XX zachowały się jedynie widoki najważniejszych ulic i ich zabudowań. Przez długi czas w mieście brakowało również ilustrowanej prasy. Z tego powodu nie wszystkie miejsca, o których warto by było wspomnieć, zachowały się na fotografiach.”

Goście Muzeum Historii Kielc zapewne rozpoznają część fotografii wchodzących w skład publikacji, które prezentowane były już na wystawie „Wizerunek miasta”. Tym razem wydawnictwo wzbogacone zostało o opis historyczny miejsc uwiecznionych na zdjęciach - zakładów, budynków, fabryk, ulic... Poza adresem, pod którym niegdyś mieściły się wymienione obiekty, dodano również schematyczne rysunki, pozwalające na orientację w przestrzeni (dziś przecież zmienionej) i wskazujące punkt, z którego wykonano zdjęcie.

Zamieszczone na kartach albumu ilustracje pochodzą w głównej mierze z archiwum Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Muzeum Historii Kielc. Liczne fotografie miasta zachowały się również w Narodowym Archiwum Cyfrowym, Bibliotece Narodowej i Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Wstęp wolny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna