Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Prezentacja portalu zapisyterroru.pl

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Prezentacja portalu zapisyterroru.pl

  • 1 lipca 2017
  • Wzgórze Zamkowe
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 13:00-18:30
  • 0 zł

Co spotkało mieszkańców ziemi kieleckiej podczas okupacji niemieckiej? O tym możemy dowiedzieć się z portalu zapisyterroru.pl, który przygotował Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami. W serwisie zapoznamy się z zeznaniami świadków zbrodni hitlerowskich dokonanych w naszym regionie. Ogromna baza danych opracowana przez historyków będzie prezentowana w Kielcach sobotę 1 lipca na Wzgórzu Zamkowym.

- Będziemy zachęcali kielczan do udziału w spacerach śladami zbrodni hitlerowskich. Przygotowaliśmy dłuższą trasę na około 3 godziny i krótsze podróże po centrum miasta. Chcemy by te krótsze spacery ruszały co godzinę. Szykuje się weekend z historią i zdobywaniem wiedzy – zapowiada Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego.

Prezentacja rozpocznie się o godzinie 13. W programie są także pokazy filmów historycznych Doroty Kosierkiewicz, dyskusje i koncert Anny Brody. Ponadto, każdy kto posiada zdjęcia i dokumenty dotyczące zbrodni hitlerowskich może się nimi podzielić z pracownikami Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami, którzy pojawią się w Kielcach w tę sobotę.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna