ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Prezentacja NIEMAPY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Prezentacja NIEMAPY

  • 27 lipca 2017
  • Park Miejski w Kielcach
  • 12.00
  • 0 zł

Wyjątkowe zakątki w Kielcach wskaże grupa Mamy Projekt i Instytut Dizajnu. W przyszły czwartek 27 lipca o godzinie 12 w Parku Miejskim rozpocznie się oficjalna prezentacja NIEMAPY, czyli nietypowego przewodnika po najciekawszych zakątkach Kielc.

Częścią jest tzw. „słownik scyzoryka”, który zawiera charakterystyczne dla Kielecczyzny słowa. Wybierali je sami mieszkańcy stolicy regionu w internetowym plebiscycie. W zabawie wzięło udział 1300 osób. W głosowaniu na najpopularniejsze lokalnie słowa pierwsze miejsce zajęły „bazary”. Na kolejnych miejscach podium znalazła się „sienkiewka”, „strugaczka” czy „zalewajka”.

Prezentacji NIEMAPY będzie towarzyszył spacer po centrum Kielc, który przygotowują pracownicy Muzeum Narodowego. W przyszły czwartek od godziny 12.30 z nietypowym przewodnikiem w ręku przejdziemy się po Parku Miejskim, Wzgórzu Zamkowym, odwiedzimy także legendarną cukiernię pana Pańszczyka przy ulicy Małej.

NIEMAPA powstaje w największych polskich miasta. Jak do tej pory pokazała już inne oblicze Poznania, Rzeszowa czy Warszawy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna