Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Pożegnamy „Dziewczynkę w czerwonej sukience”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Pożegnamy „Dziewczynkę w czerwonej sukience”

  • 22 lipca 2017
  • Rynek w Kielcach
  • 15.00-18.00
  • 0 zł

W sobotę 22 lipca kielecki Rynek zamieni się w ogromny warsztat malarski. Na placu pojawią się sztalugi, stoły, poduszki i koce piknikowe a wszystko po to, by każdy znalazł dla siebie miejsce i mógł stworzyć dzieło na miarę wielkich artystów. Akcję organizuje Muzeum Narodowe w Kielcach w związku z planowanym remontem w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Sobotnia zabawa rozpocznie się o godzinie 15 i potrwa do 18.

Uczestnicy warsztatów będą inspirowali się malarstwem Wyspiańskiego, Pankiewicza, czy Szermentowskiego. Będzie to okazja, by stworzyć pejzaż, portret, grafikę oraz wziąć udział w projekcie Big-Art, czyli wspólnym rysowaniu ogromnego wizerunku „Dziewczynki w czerwonej sukience” na płycie Rynku.

Na wszystkich z zacięciem detektywistycznym czekać będzie quiz „Sekrety Galerii”, w którym do zdobycia wyjątkowa nagroda - limitowana edycja portretów „Dziewczynki…” do snu.

Piknik na Rynku odbędzie się w związku z nadchodzącą modernizacją Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Złotniczej w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Po wakacjach wiele dzieł i obiektów wyjedzie tymczasowo z Kielc. To ostatnia okazja, by przed remontem, który zakończy się wiosną 2019 roku, nacieszyć oczy dziełami m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego czy Olgi Boznańskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna