Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»„Piazzolla. Show Me Your Tango”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

„Piazzolla. Show Me Your Tango”

  • 18 października 2018
  • Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 19.00

Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem  pieśni Astora Piazzolli. Artyści, którzy towarzyszą solistce, to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo.

Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. „Oblivion”, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny. „Piazzolla. Show Me Your Tango” to estetyczne tango do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie przy wybornym winie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć.

„W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca” podkreśla dr Ewa Woydyłło, która zdradziła swoją odwieczną miłość do tanga.

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

Wyjątkowego argentyńskiego  smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej Maciej Lulek i Wojciech Lipiński. Na fortepianie zagra znakomity  pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

Podczas  koncertu, który odbędzie się  18 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej o godzinie 19 wysłuchać będzie można kilkunastu utworów tanga argentyńskiego, a wśród nich między innymi "Vuelvo al sur", "Los Pajaros perdidos", "Milonga en ay Menor" czy  pięknej pieśni pt. „Oblivion”, do której został zrealizowany teledysk.

 „Nie sposób w tej muzyce się nie zatopić. Nie sposób słuchać tylko dźwięków, trzeba całym sobą w tej muzyce się pogrążyć, poddawać się jej aż do całkowitego zniewolenia” - pisze psycholożka Ewa Woydyłło w książeczce do płyty Izabeli Kopeć pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

Bilety do nabycia na stronie E-bilet i w kasie Filharmonii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna