Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»PARAGEDON w międzynarodowym gronie!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

PARAGEDON w międzynarodowym gronie!

  • 13 września 2019
  • 13-14 września

13-14 września po raz trzeci odbędzie się Festiwal Aktywności Fizycznej Osób Niepełnosprawnych PARAGEDON, po raz pierwszy w wymiarze międzynarodowym.

Paragedon i rozgrywki sportowe z udziałem osób niepełnosprawnych z całej Europy odbędą się 14 września. Dzień wcześniej zorganizowane zostanie seminarium wymiany doświadczeń dotyczących pracy na rzecz aktywizacji przez sport osób niepełnosprawnych.

Do tej pory w ramach projektu EUROPARAGEDON odbyły się dwa spotkania międzynarodowe w Splicie (Chorwacja) i Trani (Włochy). Wzięli w nich udział niepełnosprawni sportowcy z województwa świętokrzyskiego, a także przedstawiciele organizacji aktywnie działających na rzecz włączenia społecznego osób niepełnosprawnych. Spotkania mają na celu wymianę doświadczeń i promocji sportu jako doskonałego narzędzia aktywizacji osób niepełnosprawnych, udział w międzynarodowych zawodach sportowych, przełamywanie barier, a także pozyskiwanie partnerów do kolejnych projektów międzynarodowych.

W razie dodatkowych pytań organizatorzy proszą o kontakt:

Kama Kępczyńska-Kaleta – koordynator projektu EUROPARAGEDON

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

0048 507066643

ZOSTAW KOMENTARZ