Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Ósme spotkanie z torbami bumerangami

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Ósme spotkanie z torbami bumerangami

  • 30 października 2018
  • Ambasada Dizajnu w Kielcach
  • 17.00

Przed nami ósma edycja warsztatów szycia powracających toreb. Kolejne spotkanie z torbami bumerangami odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 17 w Ambasadzie Dizajnu w Kielcach. Wieszaki z powracającymi torbami z powodzeniem działają już w dwóch kieleckich sklepach.

Światowa akcja Boomerang Bags pomaga zaangażować się w ochronę środowiska poprzez wspólne szycie toreb z odpadowych tkanin, takich jak niepotrzebne obrusy, zasłony, poszewki, które następnie trafią do wskazanych przez uczestników warsztatów sklepów. Zamiast w foliowej reklamówce można zabierać zakupy w uszytej na warsztatach siatce.  Torba staje się bumerangiem, gdy wraca do sklepu, tak by mogli skorzystać z niej inni klienci. Organizatorzy zachęcają, żeby przynieść na warsztaty zbędne tkaniny, a koordynatorzy pomogą z nich uszyć według szablonu jak najwięcej szmacianych toreb bumerangów. Im więcej tak uszytych siatek, tym mniej plastikowych reklamówek.

Dwa wieszaki z powracającymi torbami działają w sklepach Słoiki Baby Jagi na ulicy Nowy Świat oraz AŻE na ulicy Kościuszki. Organizatorzy warsztatów mają w planach stworzyć ich więcej.

Dodatkowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie http://boomerangbags.org

Warsztaty poprowadzą Kuba Święcicki, Hanka Konieczkiewicz i Olga Grabiwoda. W zajęciach może wziąć udział sześć osób. Zgłoszenia można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna