Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Operetka "Wiedeńska krew" Straussa w WDK w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Operetka "Wiedeńska krew" Straussa w WDK w Kielcach

  • 5 października 2019
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
  • 18:00
  • 60 zł, 50 zł

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na operetkę "Wiedeńska krew" Johanna Straussa 5 października o  godz. 18 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

"Wiedeńska krew" Johanna Straussa jest jedną z czterech najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają cudowne głosy i wspaniała muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.

 Fabuła "Wiedeńskiej krwi" jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem.

Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.

W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Chaoran Zuo / Maciej Ogórkiewicz, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Piotr Rybak / Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein

Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Choreografia: Anna Siwczyk

Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Kostiumy: Dorota Wewióra

Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska

Produkcja: Jarosław Wewióra

Bilety: 60 zł, 50 zł (balkon) dostępne w kasie WDK i on-line na www.artecreatura.art.pl

Bilety grupowe pod nr telefonu: 604-635-871

ZOSTAW KOMENTARZ