Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Opera "Cosi fan tutte"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Opera "Cosi fan tutte"

  • 10 listopada 2017
  • Filharmonia Świętokrzyska
  • ul. Żeromskiego 12, Kielce
  • 19.00
  • 30/35 zł
    Wejściówki na czwartkową próbę - 20 zł

Operę komiczną o miłości, podstępnej intrydze i próbie wierności wystawi Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach. Instytucja przygotowała widowisko pt. „Cosi fan tutte”, do którego muzykę skomponował Mozart. Nowa interpretacja klasycznego dzieła w reżyserii Ryszarda Cieśli powstała we współpracy tutejszej orkiestry symfonicznej ze studentami Instytutu Edukacji Muzycznej UJK i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Opera wystawiona zostanie dwukrotnie w tym tygodniu. Dziś (9 listopada) o godzinie 19 odbędzie się próba generalna z udziałem publiczności. Natomiast na premierę z odświeżoną obsadą artyści zapraszają w piątkowy wieczór, również o godzinie 19.

- Przypominamy „Cosi fan tutte”, czyli operę, którą z Ryszardem Cieślą już przygotowywaliśmy około 5 lat temu. Oczywiście cała obsada studentów to będą debiuty. Żacy sprzed tych kilku lat już dawno studia skończyli. Uznaliśmy, że należy powrócić do tej opery skoro scenografię i kostiumy mamy gotowe - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Wejściówki na operę zdobędziemy za pośrednictwem strony internetowej Filharmonii Świętokrzyskiej, lub tradycyjnie w kasie instytucji. Oprócz „Cosi fan tutte” Filharmonia wystawi w tym sezonie jeszcze jedną operę komiczną. Na przełomie zimy i wiosny muzycy przygotują „Sprzedaną narzeczoną”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna