Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Nowy sezon artystyczny w KTT

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Nowy sezon artystyczny w KTT

  • 15 września 2019
  • Kielecki Teatr Tańca
  • 18.00

15 września Kielecki Teatr Tańca rozpoczyna nowy sezon artystyczny 2019/2020. W programie znajdą się spektakle "Intercepted / Przechwycone" w wykonaniu KTT oraz "Stalking Paradise", w którym wystąpi Lubelski Teatr Tańca.

"Intercepted / Przechwycone" to spektakl w reżyserii Grzegorza Pańtaka. Przedstawienie porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu, jakim są nasze marzenia, idee i pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELU, kierując na inne tory? Twórca choreografii, Wojciech Mochniej, stawia pytania: "Czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?".

Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka. Spektakl zostanie zbudowany w oparciu o idee i marzenia samych tancerzy przez co będzie autentyczny i organiczny w komunikacji. Obrazami choreograficznymi przedstawiona będzie determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoli zaprezentować koloryt i dualność osobowości człowieka. Pokaże proces wchodzenia w relacje w tłumie z uważnością, by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji. Choć trudno, warto wytrwać. Dla zrównoważenia emocji spektakl będzie zawierał także element humorystyczny, który powstanie w oparciu o zadania improwizacji.

"Stalking Paradise" to spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania? Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania aby wypełnić społeczne oczekiwania czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami? Czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

Spektakl "Stalking Paradise" został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014.

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 41 367 67 12. Szczegółowe informacje na stronie: www.ktt.pl

ZOSTAW KOMENTARZ