Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Niedziela ze Św. Franciszkiem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Niedziela ze Św. Franciszkiem

  • 27 sierpnia 2017
  • Park Etnograficzny w Tokarni
  • Tokarnia 303
  • 10.00-17.00

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na „Niedzielę ze Św. Franciszkiem” Impreza odbędzie się 27 sierpnia w Parku Etnograficznego w Tokarni od godziny 10 do 17. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko naszym czworonożnym przyjaciołom czy zwierzętom znanym z gospodarstw rolnych ale i tym bardziej egzotycznym.

Wydarzenie otworzy Msza święta o godzinie 11 przed kościołem z Rogowa, podczas której poświęcone zostaną zwierzęta. Po modlitwie wyruszy parada uczestników imprezy i ich czworonożnych przyjaciół. MWK zaprasza także na spotkanie z pracownikami lubelskiego Egzotarium, którzy opiekują się egzotycznymi zwierzętami porzuconymi przez swoich właścicieli. W skansenie pojawią się ze swoimi podopiecznymi, m.in. żółtym pytonem tygrysim. Na miejscu będą również alpaki i świnki morskie.

O godzinie 15 odbędzie się pokaz przeszukania samochodu przez psa tropiącego, wychowanka Psiej Szkoły Banderia. Natomiast Oceanika - Świętokrzyska Polana w Chrustach stworzy dla najmłodszych zwiedzających strefę relaksu, w której będzie można obserwować morskie żyjątka, swoich podopiecznych przedstawią także opiekunowie z Top Zoo. Przedstawiciele Związku Kynologicznego Oddział w Kielcach opowiedzą o rasach psów.

W Zagrodzie ze Ślęzan i Złotnik będą odbywały się pokazy zwierząt domowych, które mieszkają w skansenie. Przy okazji pracownicy skansenu zorganizują konkurs wiedzy o zwierzętach. Będzie można zagrać w cymbergaja oraz w grele. Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne: „Mój ulubiony zwierzak (konkurs rysunkowy) oraz „Kochamy robale” - wspólnie z Joanną Wrońską będzie można własnoręcznie wykonać maskotkę robaczka i zabrać ją do domu. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej i świętokrzyskich smaków. Zagrają i zaśpiewają Bolechowiczanie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna