Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Nie lubię pana, Panie Fellini"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Nie lubię pana, Panie Fellini"

  • 20 stycznia 2019
  • Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury
  • 18.00
  • 40 zł

Z okazji 99 rocznicy urodzin Federico Felliniego 20 stycznia o godzinie 18 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. "Nie lubię pana, Panie Fellini". Po spektaklu odbędzie się spotkanie z jego twórcami,  Małgorzatą Bogdańską i Markiem Koterskim.

Sztuka opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i prywatnie żony reżysera Federica Felliniego. Para poznała się w 1942 roku, w kolejnym wzięła już ślub. Byli małżeństwem przez 50 lat. Rozłączyła ich nagła śmierć Felliniego.

Masina zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku”, czy „Nocach Cabirii”. Burzliwy i pełen emocji związek dwojga artystów zainspirował Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu. Rolę Masiny w "Nie lubię pana, Panie Fellini" oddał swojej żonie, Małgorzacie Bogdańskiej.

Ta opowieść staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża. Ale czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność?

Bilety w cenie 40 złotych do nabycia na kck.bilety24.pl

ZOSTAW KOMENTARZ