Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Nie lubię pana, Panie Fellini"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Nie lubię pana, Panie Fellini"

  • 20 stycznia 2019
  • Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury
  • 18.00
  • 40 zł

Z okazji 99 rocznicy urodzin Federico Felliniego 20 stycznia o godzinie 18 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. "Nie lubię pana, Panie Fellini". Po spektaklu odbędzie się spotkanie z jego twórcami,  Małgorzatą Bogdańską i Markiem Koterskim.

Sztuka opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i prywatnie żony reżysera Federica Felliniego. Para poznała się w 1942 roku, w kolejnym wzięła już ślub. Byli małżeństwem przez 50 lat. Rozłączyła ich nagła śmierć Felliniego.

Masina zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku”, czy „Nocach Cabirii”. Burzliwy i pełen emocji związek dwojga artystów zainspirował Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu. Rolę Masiny w "Nie lubię pana, Panie Fellini" oddał swojej żonie, Małgorzacie Bogdańskiej.

Ta opowieść staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża. Ale czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność?

Bilety w cenie 40 złotych do nabycia na kck.bilety24.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna