Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Na Dzień Kobiet przebojowa noc"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Na Dzień Kobiet przebojowa noc"

  • 8 marca 2019
  • Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 19.00
  • 40 zł, 35 zł

Z okazji przypadającego w najbliższy piątek święta wszystkich pań Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert "Na Dzień Kobiet przebojowa noc". Publiczność usłyszy piosenki z repertuaru The Beatles, Nata Kinga Cole’a, Marlene Dietrich, Franka Sinatry, Richarda Chamberlaina i innych. Utwory zaprezentują Jacek Kotlarski i Orkiestra Symfoniczna pod batutą Jana Walczyńskiego.

Przebojowa noc to muzyczne show z największymi światowymi przebojami z repertuaru, m.in. The Beatles, Aznavoura, Anki, Nata Kinga Cole’a i wielu innych gwiazd muzyki rozrywkowej. Poprowadzi je znany i ogromnie lubiany w grodzie nad Silnicą Jan Walczyński, który jak nikt inny potrafi rozbawić publiczność do łez. A jeśli dodać do kompletu Jacka Kotlarskiego, niegdyś bohatera musicali wystawianych w teatrze Roma, dzisiaj solowego śpiewaka, to tak spędzony jeden z wieczorów usatysfakcjonuje w pełni publiczność. W pakiecie oczywiście jest również Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, która nie tylko towarzyszyć będzie artyście, ale sama wykona kilka wielkich szlagierów, doskonale się przy tym bawiąc.

Koncert odbędzie się 8 marca o godzinie 19. Bilety w cenie 40 złotych normalny i 35 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu jego rozpoczęcia.

JACEK KOTLARSKI

Ukończył Liceum Muzyczne w klasie trąbki, następnie Studium Piosenkarskie w Poznaniu, oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. W latach 2000-2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, biorąc udział w spektaklach: Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec wampirów.

Obecnie występuje jako wokalista sesyjny, nagrywa i współpracuje z takimi gwiazdami, jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Śpiewa w wielu programach telewizyjnych: Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Tylko nas dwoje. Brał udział w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy i in.). Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej oraz wykonywał jedną z głównych ról w musicalu Swing w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada). W 2012 ukazał się pierwszy solowy i autorski album artysty wydany przez Polskie Radio pt. Nigdy nie jest za późno.

JAN WALCZYŃSKI

Instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Urodził się w Kaliszu. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu ( specjalność – róg). Od 1986 prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy. Muzyka filmowa to m.in. muzyka z westernów, filmów gangsterskich, romansów, muzyka Ennio Morricone, Nino Roty, natomiast rozrywkowa to: Frank Sinatra, Elvis Presley, Nat King Cole, Ray Charles.

Ważne miejsce w jego pracy zajmuje twórczość dla dzieci. Skomponował muzykę do ok. pięćdziesięciu przedstawień dla dzieci do teatrów we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Krakowie i Jeleniej Górze. W filharmoniach prezentuje muzykę z filmów dla dzieci i młodzieży (m.in. Królewna Śnieżka i krasnoludki, Król Lew, Władca pierścieni) oraz muzykę własną, skomponowaną jako dźwiękowa ilustracja do znanych i lubianych bajek Brzechwy i Tuwima. W Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystawiono jego balet Królowa Śniegu (wg J. Ch. Andersena).

Jest znany i ceniony z tworzenia świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji, które były przedstawiane także publiczności na festiwalach w Sopocie i Opolu. Nagrał płytę Piosenki filmowe z lat 50. oraz płytę z kolędami z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ