Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Muzyczne Rodeo" w Filharmonii

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Muzyczne Rodeo" w Filharmonii

  • 19 maja 2019
  • Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 11.00
  • 15 zł, 10 zł, 5 zł

"Muzyczne Rodeo" to tytuł koncertu familijnego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Filharmonii Świętokrzyskiej. Przed publicznością wystąpi pięcioosobowy zespół Wheelsof Steel, który zaprezentuje ballady kowbojskie i traperskie, które dały początek amerykańskiej muzyce rozrywkowej. Koncert poprowadzi Agnieszka Nowak-Zagóra.

Widzowie przeniosą się za ocean, prosto do Ameryki Północnej. Dookoła Dziki Zachód, kowboje, Indianie, bizony, prerie i... muzyka. Odkryją, w jaki sposób ballady kowbojskie i traperskie, śpiewane przez wędrownych grajków, dały początek muzyce rozrywkowej. W atmosferze żywiołowej muzyki country dzieci wezmą udział we wspólnej zabawie i improwizacji.

Przed koncertem najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić umiejętności  w warsztatach rękodzieła i galanterii papierowej. Osoby niepełnosprawne  z Zakładu Aktywności Zawodowej pomogą im stworzyć prosty instrument muzyczny, atrybut odważnego kowboja lubIndianina. Później zostanie on wykorzystany podczas koncertu.

Koncert rozpocznie sie o godzinie 11. Jest przeznaczony dla dzieci od lat czterech. Bilety w cenie 15 złotych normalny, oraz 10 złotych ulgowy i 5 złotych dla opiekuna dziecka są do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17 oraz na godzinę przed koncertem.

WHEELS OF STEEL

Grupa została założona w Kielcach wiosną 2006 przez grającego na pedalsteelguitar Jerzego Dudka oraz jego syna Ernesta. W jej skład weszli młodzi muzycy związani wcześniej z innymi gatunkami muzycznymi – muzyką rock, funky, pop, bluesem. Zespół jest laureatem „Przepustki do Mrągowa (2014) co otworzyło im drzwi do koncertowania w całej Polsce. Obecnie jego członkowie grają muzykę country na różnych imprezach krajowych, m.in. Wiślaczek Country, Piknik Country Mrągowo, Festiwal Czyste country w Wolsztynie, oraz na terenie województwa świętokrzyskiego. Grupa wykonuje nowoczesny country rock, co zaowocowało wydanym w 2017 debiutanckim albumem zatytułowanym Pieszy. Zespół obecnie gra w pięcioosobowym składzie i wykorzystuje: głos, gitary elektryczne, akustyczną, dobro, cigarbox, bas, bębny, pedalsteel gitar oraz banjo.

Skład zespołu:

MICHAŁ TOKARSKI – wokalista, autor tekstów, gitarzysta. Rozwijał swój warsztat wokalny śpiewając w amatorskim chórze Antifotum.

JERZY DUDEK – jeden z trzech grających muzyków w Polsce na instrumencie pedalsteelguitar. Wielokrotny uczestnik i laureat największych countrowych festiwali w Polsce. Muzyk sesyjny użyczający swojego brzmienia na wielu płytach różnych artystów.

SZYMON JAROS- GUTARA – banjo. Laureat Łomża Blues Festiwal, Przepustka do Mrągowa. Multiinstrumentalista grający na gitarach, od elektrycznej przez banjo aż po dobro.

ERNEST DUDEK – bas, absolwent państwowej szkoły muzycznej im. Ludomiła Różyckiego w Kielcach, laureat Przepustki do Mrągowa, oraz Łomża Blues Festiwal.

KAROL KRĄŻ – perkusja, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomiła  Różyckiego w Kielcach, laureat Fama Festiwal, Przepustka do Mrągowa.

ZOSTAW KOMENTARZ