Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Modułowy dywan

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Modułowy dywan

  • 6 grudnia 2019
  • Ambasada Dizajnu w Kielcach
  • 12:00

6 grudnia o godz. 12 w Ambasadzie Dizajnu odbędą się warsztaty mikołajkowe z Joanną Rusin. Na zajęciach pt. ”Modułowy dywan” pod okiem projektantki tkanin dzieci wykonają wspólnie geometryczną kompozycję w klimacie świąt ze specjalnie przygotowanych elementów zrobionych z naturalnego filcu.

Projekt dywanu będzie inspirowany wzornictwem regionalnym Podkarpacia. Z modułów łączonych ze sobą na zasadzie puzzli powstanie nowoczesna tkanina, którą można wykorzystać w formie użytkowej na podłodze, ale równie dobrze sprawdzi się jako dekoracja powieszona na ścianie. Efektem warsztatów będzie wielkoformatowa kompozycja na kształt barwnej mozaiki.

Dywan zawiśnie po warsztatach w Ambasadzie Dizajnu, gdzie będzie można go oglądać do końca grudnia. Później wykonana na zajęciach kompozycja zostanie przekazana na szczytny cel do jednej z kieleckich placówek zajmujących się dziećmi. Dodatkowo każdy z uczestników wykona dla siebie przy pomocy filcowych modułów zestaw drobnych elementów dekoracyjnych: bombek, podkładek, elementów biżuterii, do wyboru.

Zajęcia bezpłatne dla dzieci w wieku 8-12 lat

Zapisy: 27 listopada godz. 12:00 https://evenea.pl/event/18155-85/

Ilość miejsc: 10

ZOSTAW KOMENTARZ