Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Moc przeznaczenia". Royal Opera House

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Moc przeznaczenia". Royal Opera House

  • 22 maja 2019

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na retransmisję opery "Moc przeznaczenia" Giuseppe Verdiego, która odbędzie się w środę, 22 maja, o godzinie 18.30 w sali koncertowej Filharmonii.

Moc przeznaczenia miała swoją prapremierę w Petersburgu w 1862 roku. Niezbyt entuzjastyczne przyjęcie dzieła skłoniło Verdiego do dokonania poprawek i zmiany tytułu na Don Alvaro, pod którym opera została wystawiona rok później w Rzymie i Madrycie. Po kolejnych poprawkach zagościła na afiszach w Wiedniu, Londynie i Buenos Aires. Ostateczna, wystawiana do dziś wersja opery, miała swoją premierę (ponownie pod pierwotnym tytułem) w 1869 roku w mediolańskiej La Scali.

Akcja opery rozgrywa się w XVIII wieku w Hiszpanii. Leonora zakochuje się w Don Alvaro – półkrwi Indianinie, ale jej ojciec nie godzi się na małżeństwo. Śmiertelny wypadek wywołuje dramat obsesji, zemsty i tragedii.

Słowo wstępne wygłosi Adam Czopek. Całość będzie trwać trzy i pół godziny z dwiema przerwami. Bilety w cenie 30 złotych są do nabycia w kasie Filharmonii.

ZOSTAW KOMENTARZ