Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Misja Wołyń

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Misja Wołyń

  • 6 grudnia 2018
  • Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" w Kielcach
  • 17.00

„Misja Wołyń” - pod takim tytułem w najbliższy czwartek w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" odbędzie się spotkanie z Jackiem Burym, organizatorem akcji porządkowania polskich cmentarzy parafialnych, znajdujących się na terytorium dzisiejszej Ukrainy. Wydarzenie będzie kolejnym z cyklu "Kłopoty z historią".

Spotkanie poświęcone będzie śladom dawnej Polski na Kresach Wschodnich, którą odnaleźć można dziś już tylko wśród nielicznych nagrobków upamiętniających ofiary Zbrodni Wołyńskiej. Uczestnicy będą dyskutować o Rzeczpospolitej utraconej oraz niszczejących grobach Polaków na Kresach Wschodnich, które można jeszcze uratować. Ideą projektu jest przywrócenie do należytego stanu podupadłych nekropolii, jak również upamiętnienie miejsc związanych niegdyś z narodem polskim. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o szczegółach akcji, podejściu do idei ukraińskich obywateli oraz stanie zachowania polskich cmentarzy na Wołyniu, które często stanowią ostatni namacalny symbol polskości tych ziem. 

„Misja Wołyń” będzie kolejnym w „Przystanku Historia” spotkaniem z cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych. Początek o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna