Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Misja Wołyń

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Misja Wołyń

  • 6 grudnia 2018
  • Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" w Kielcach
  • 17.00

„Misja Wołyń” - pod takim tytułem w najbliższy czwartek w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" odbędzie się spotkanie z Jackiem Burym, organizatorem akcji porządkowania polskich cmentarzy parafialnych, znajdujących się na terytorium dzisiejszej Ukrainy. Wydarzenie będzie kolejnym z cyklu "Kłopoty z historią".

Spotkanie poświęcone będzie śladom dawnej Polski na Kresach Wschodnich, którą odnaleźć można dziś już tylko wśród nielicznych nagrobków upamiętniających ofiary Zbrodni Wołyńskiej. Uczestnicy będą dyskutować o Rzeczpospolitej utraconej oraz niszczejących grobach Polaków na Kresach Wschodnich, które można jeszcze uratować. Ideą projektu jest przywrócenie do należytego stanu podupadłych nekropolii, jak również upamiętnienie miejsc związanych niegdyś z narodem polskim. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o szczegółach akcji, podejściu do idei ukraińskich obywateli oraz stanie zachowania polskich cmentarzy na Wołyniu, które często stanowią ostatni namacalny symbol polskości tych ziem. 

„Misja Wołyń” będzie kolejnym w „Przystanku Historia” spotkaniem z cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych. Początek o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna