Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Marian Musiał. Fotografie"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Marian Musiał. Fotografie"

  • 15 marca 2019
  • Muzeum Historii Kielc
  • 17.00

Fotografie autorstwa Mariana Musiała znajdą się na wystawie, która zostanie otwarta 15 marca w Muzeum Historii Kielc. Gościem specjalnym wernisażu będzie Jan Anderman, wnuk autora.

"Marian Musiał. Fotografie" to kolejna wystawa prezentująca dorobek fotografików związanych z regionem świętokrzyskim. Ekspozycja prezentowana jest dzięki uprzejmości Fundacja Archiwum Fotografii, która użyczyła zdjęcia na potrzeby ekspozycji w Muzeum Historii Kielc.

Archiwum Mariana Musiała zawiera kilka tysięcy klatek negatywów w różnych formatach - wykonywanych od lat 40. XX w. oraz wiele odbitek na ówczesnym materiale. Niektóre negatywy zaginęły lub są w znacznym stopniu zniszczone. Dużą część archiwum stanowią fotografie dzieci wykonywane w sytuacjach zastanych oraz w studio, a także fotografie powojennego Suchedniowa i jego mieszkańców (w tym berezowskich stawów Gustawa Herlinga Grudzińskiego), pejzaże zimowe, fotografie przyrodnicze, dokumentacje wydarzeń społecznych i religijnych oraz zdjęcia suchedniowskich szkół i nieistniejących już zakładów przemysłowych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 17. Informacje na temat artysty i ekspozycji można znaleźć na stronie Muzeum Historii Kielc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna