Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Lawa - opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Lawa - opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza

  • 13 listopada 2019
  • Filharmonia Świętokrzyska
  • 18:30
  • 10 zł

13 listopada o godz. 18:30 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie  się wieczór filmowy. Zostanie wyświetlony film "Lawa", który jest pierwszą adaptacją "Dziadów" Adama Mickiewicza. Przed projekcją szef kina "Fenomen" Jarosław Skulski porozmawia z  aktorem kreującym rolę Widma/Belzebuba - Janem Nowickim.

Wydarzenie przygotowano w ramach Roku Stanisława Moniuszki w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Lawę ogląda się z zapartym tchem. W ciągu dwóch godzin obcujemy z mistyką obrzędu dziadów, historią nieszczęśliwej miłości, by na koniec poznać decyzję o poświęceniu swojego życia na rzecz odrodzenia narodu i ojczyzny. Jak się później okaże, ta decyzja doprowadziła do kryzysu wiary. Desperacja Konrada i niemożność spełnienia swojej misji doprowadza do wygłoszenia słynnej Wielkiej improwizacji.  Z każdą chwilą twarz Konrada pokrywa coraz większy mrok, a niezamykające się szare oczy wywołują ciarki na plecach. Konrad bluźni, zaprzecza istnieniu Boga i Jego miłosierdzia. Słowa wypowiada z wielkim przejęciem, w tle grają organy, a  widzom przed oczami migają obrazy obozów koncentracyjnych, cierpień, jakich naród polski doznał w XX wieku.

Bilety w cenie: 10 zł.– do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu

ZOSTAW KOMENTARZ