Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»''Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia''

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

''Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia''

  • 16 stycznia 2020
  • Czytelnia Instytutu Dizajnu
  • 18.00

Czytelnia Instytutu Dizajnu zaprasza na spotkanie z Lidią i Julią Pańków - autorkami książki ''Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia''. Publikacja została wydana nakładem wydawnictwa Muza w 2018 roku i opisuje losy słynnych Polek.

Na spotkaniu 16 stycznia o godzinie 18 w czytelni Instytutu autorki przybliżą historię wyjątkowych Polek, projektantek, kobiet opiniotwórczych i dyktujących trendy w dawnej Polsce. Zdradzą też kulisy powstawania książki, poszukiwania i zbierania materiałów archiwalnych. Podczas spotkania autorskiego będzie możliwość zakupu publikacji.

Wydarzenie towarzyszy wystawie ''Dziewczyny na warsztat'' w Galerii Głównej Instytutu. Jeden z działów ekspozycji - ''Kreatorki'' - poświęcony został pionierkom projektowania w okresie PRL i propagatorkom wzornictwa. Jego opracowanie odbyło się we współpracy z autorkami publikacji.

Na wystawie można przeczytać wybrane fragmenty z książki opisujące biografie i drogę zawodową: Barbary Brukalskiej, Wandy Telakowskiej, Zofii Szydłowskiej, Teresy Kruszewskiej czy Jadwigi Grabowskiej.

Ekspozycja dostępna będzie do 26 stycznia.

ZOSTAW KOMENTARZ