Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Konsultacje na ulicy Bodzentyńskiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Konsultacje na ulicy Bodzentyńskiej

  • 23 września 2017
  • ulica Bodzentyńska
  • 12.00-21.00

Czego brakuje a czego jest za dużo na ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach? A może ta przestrzeń jest w sam raz? Opinię na temat traktu w śródmieściu wyrazimy podczas konsultacji społecznych które organizuje Instytut Dizajnu wraz z władzami miejskimi.

Rozmowy odbędą się podczas plenerowej imprezy, która odbędzie się w tę sobotę w godzinach od 12 do 21 na ulicy Bodzentyńskiej. Konsultacjom będą towarzyszyły między innymi warsztaty kulinarne i spacer śladami historii.

- Zwieńczeniem dnia będzie wspólna kolacja, podczas której zjemy to co zostanie przygotowane w ramach warsztatów kulinarnych. Coś od siebie przygotują także lokalni restauratorzy. Na zakończenie zagra dla nas zespół z niedaleka, bo z województwa łódzkiego. Zapraszamy wszystkich na koncert i na potańcówkę - mówi Dominika Janicka z Instytutu Dizajnu.

Impreza spowoduje pewne ograniczenia w ruchu. W sobotę niemal przez cały dzień Bodzentyńska będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od Rynku do ulicy Wesołej.

Pełny program wydarzenia:

12.00 – 14.00 - Buduj na Bodzentyńskiej – tworzenie wspólnie z mieszkańcami alternatywnych scenariuszy dla ulicy. Początkowo na dużej makiecie a później przeniesiemy pomysły za pomocą mebli-klocków do dużej skali.

12.00 – 14.00 - Kupuj/ Naprawiaj na Bodzentyńskiej – podczas akcji będzie można bezpłatnie naprawić przedmioty u zegarmistrza, szewca oraz krawca. Będzie też okazja do nabycia produktów od lokalnych dostawców.

14.30 – 17.30 - Gotuj na Bodzentyńskiej – warsztaty kulinarne z Tomkiem Nowakiem z Bistro Kurta Schellera. Uczestnicy poprzednich warsztatów przygotowywali parzybrodę, a teraz zajmą się przygotowywaniem grycoków – tradycyjnego dania regionu świętokrzyskiego. Ilość miejsc: 10. Obowiązują zapisy tel. 41 367 68 01.

16.00 – Spaceruj na Bodzentyńskiej – spacer historycznymi śladami ulicy.

18.00 – 19.00 – Jedz na Bodzentyńskiej – wspólne spożywanie potrawy przygotowanej podczas warsztatów kulinarnych oraz dań z lokali gastronomicznych usytuowanych przy ulicy.

19.00 – 21.00 - Tańcz na Bodzentyńskiej – koncert z potańcówką zespołu muzyki ludowej Kożuch.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna