Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Konkurs recytatorski - poezja i proza okresu II wojny światowej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Konkurs recytatorski - poezja i proza okresu II wojny światowej

  • 27 września 2019

80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się inspiracją do zorganizowania przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach konkursu recytatorskiego o tematyce wojennej. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać pocztą elektroniczną do 27 września 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkurs recytatorski „…gdy nad głowami świszczą kule…”- poezja i proza okresu II wojny światowej adresowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie repertuaru zgodnego z tematem oraz recytacja dwóch wybranych tekstów. Prezentacja utworów może być wzbogacona o muzykę, gest i ruch pod warunkiem, że służą one twórczej interpretacji tekstu. Ocenie Komisji Konkursowej podlegać będą:

  • ·         dobór i interpretację repertuaru,
  • ·         zrozumienie tematu,
  • ·         kulturę słowa,
  • ·         ogólny wyraz artystyczny.

Zagadnienie, z którym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu ma na celu przybliżenie uczniom wiedzy historycznej rozwijając jednocześnie ich pasję literacką i poetycką. Równie istotnym celem jest utrwalenie pamięci o wydarzeniach z okresu II wojny światowej a także kształtowanie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych oraz wrażliwości historycznej, estetycznej i językowej.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać pocztą elektroniczną do 27 września 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Regulamin konkursu dostępny na stronie: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/edukacja/konkursy-historyczne/76729,Poezja-i-proza-okresu-II-wojny-swiatowej-Konkurs-recytatorski-w-Kielcach.html?fbclid=IwAR1fRmiyp7yyp3DDGS-U41PW-BNh2-3U6Lb5xup4AQIoMILXWbZoO7Merw8

ZOSTAW KOMENTARZ